Ritim Grl Seyahat Acentası No: 9383 0 (850) 220 34 16 info@ritimtravel.com

Oturum Aç

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra turu da değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Şifre*
şifreyi onayla*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
E-posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten üye misin?

Oturum Aç
Ritim Grl Seyahat Acentası No: 9383 0 (850) 220 34 16 info@ritimtravel.com

Oturum Aç

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra ödeme durumunuzu takip edebilecek, onayı takip edebilecek ve turu bitirdikten sonra turu da değerlendirebileceksiniz.
Kullanıcı adı*
Şifre*
şifreyi onayla*
Adınız*
Soyadınız*
Doğum Tarihi*
E-posta*
Telefon*
Ülke*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm hüküm ve koşulları kabul edin

Zaten üye misin?

Oturum Aç
Önerilen
İtibaren800 ₺700 ₺
Rezervasyon
Talep Formu
Adınız ve Soyadınız*
E-Posta Adresiniz*
Talebiniz*
Hizmet Şartları ve Gizlilik Bildirimini kabul ediyorum .
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm hüküm ve koşulları kabul edin
Tur henüz müsait değil.

Rezervasyon Oluştur

Favorilere Ekle

İstek listesine öğe eklemek bir hesap gerektirir

152

Neden Biz?

 • Sorunsuz En İyi Fiyat Garantisi
 • 7/24 Müşteri Temsilcisi
 • Özenle Seçilmiş Turlar ve Etkinlikler
 • Ücretsiz Seyahat Sigortası

Bir Sorunuz mu var?

Bizi aramaktan çekinmeyin. Biz uzman bir ekibiz ve sizinle konuşmaktan mutluluk duyarız.

+90 (850) 220 34 16

info@ritimtravel.com

Günübirlik Nahçıvan Turu (Iğdır Çıkışlı)

0
 • Günübirlik
 • Kontenjan : 48
 • Araç: Otobüs

 GÜNÜBİRLİK NAHÇIVAN TURU
Bir çok medeniyete ev sahipliği yapan, önemli bir tarih kenti Nahçıvan’a büyülü bir yolculuğa hazırmısınız ?

Ücretin %40’ını Turdan Önce, Geri Kalanı Tura 1 Gün Kala Ödeyin.

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri
 • 05.00 IĞDIR MERKEZ
 • 05.30 TUZLUCA

Hareket Saati

Üst Alanda Belirtilen Saatler

Fiyata Dahil Olanlar

 • Tüm Ulaşım Hizmetleri
 • 1.Gün Sabah Kahvaltısı
 • Tüm Rehberlik Hizmetleri

Fiyat Dahil Olmayanlar

 • Tüm Öğlen ve Akşam Yemekleri
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (150 TL)
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Yurtdışı Seyahat Sigortaları
Tur Programı

1 GünHaydar Aliyev Müzesi – Halça Müzesi - Devlet Tarih Müzesi – Nahçivan Kalesi – Savaş Müzesi – Mömüne Hatun Türbesi – Han Sarayı – Duzdağ Mağarası – Bayrak Meydanı – Saat Meydanı – Çarşı

Saat 05.00’da ofisimizin önünde toparlanıp  Iğdır Dilucu Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Kapısı” olarak nitelediği Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile kapımız, Dilucu Sınır Kapısı’ndan çıkış işlemlerimizi yaptırıp Nahçıvan’a giriyoruz. Kura Nehri ile birleşerek Hazar Denizi’ne dökülen Aras Nehri üzerine inşa edilen Hasret Köprüsü’nden geçerek yaklaşık 1,5 saat sonra Nahçıvan Şehri’ne ulaşacağız. Avtovağzal Meydanı’ndan, ortasında büyük bir bayrak bulunan ve Nahçıvan’ı kuş bakışı izleyeceğimiz Bayrak Meydanı’na geçerek Şehrin Merkezi olarak bilinen Heydar Aliyev Meydanı’nda fotoğraflarımızı çekip 1. Dünya Savaşı’nda Nahçıvan’da şehit olan Türk Askerleri anısına yaptırılan Türk Şehitliği, Atatürk Caddesi’ndeki, heykeltıraş Metin Yurdanur’un yaptığı, 29 Ekim 2011’de açılışı yapılan Atatürk Büstü ve Büyük Bağ Meydanı gezilerimizi tamamlıyoruz.
Gezimize Nahçıvan Halı Müzesi ile devam ediyoruz. 14’üncü yüzyılda askerlerin konaklama yeri olarak kullanılan müze, şimdi yakın geçmişe ait halı kültürünü yansıtan benzersiz eserlere ev sahipliği yapıyor. Paha biçilemeyen 18, 19 ve 20’inci yüzyıllara ait Şirvan, Tebriz, Nahçıvan, Karabağ ve Gence-Kazak halılarını ve üzerinde Anadolu motiflerini andıran desenlerin yer aldığı, heybeler, duvar ve yer halıları gördükten sonra, Azerbaycan’ın eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev Müzesi, Aliyev’in çocukluktan devlet başkanlığına, askeri okuldaki eğitimlerinden Nahçıvan’daki Meclis Başkanlığı günlerine kadar, birçok fotoğrafın yanında gözlüğü, anlaşmalara imza attığı kalemi ile birlikte Türkiye ile İran arasında yapılan anlaşmaların kopyaları ile, toplam 2 bin 384 eserin yer aldığı müzeyi gezdikten sonra 1882 Nahçıvan doğumlu Azerbeycanlı şair ve oyun yazarı Hüseyin Cavid’in doğup büyüdüğü müze evi geziyoruz. 18.yüzyıldan kalma bir İran mimari örneği Mavi Camii gezimiz sonrasında, Türk kadını için yapılan en güzel abidelerden biri olan Mümine Hatun Türbesine gidiyoruz. 12’nci yüzyılda Selçuklu Devleti’nin Valisi Şemsettin İldeniz tarafından kendisinden önce vefat eden eşi Mümine Hatun adına yaptırılmış olan Türbe mimari bakımdan Anadolu’daki çifte minare geleneğinin özelliklerini taşımaktadır. Ardından 1797 yılından 1820 yılına kadar Nahçıvan Hanlığının hâkimi olmuş I. Kalbalı Han tarafından Nahçıvan’da yaptırılan Han Sarayı (Devlet Tarih- Mimarlık Müzesi) geziyoruz. Şu anda 8 salondan oluşan müzede 900 den fazla sergi var. Bu sergiler içerisinde arşiv belgeleri, fotoğraflar, Nahçıvan Hanlığı’nın haritası da sergilenmektedir. Müze gezimiz sonrasın da dünyanın değişik kültürlerinin izlerine rastlanan ve özellikle Müslüman ülkelerden gelenlerin ziyaret ettiği Ashab-ı Kehf mağaraları gezileri sonrası akşam doyumsuz güzelliğiyle Saat Meydanı gezimizin ardından Nahçıvan programımızı sonlandırıp ülkemize geçmek üzere Dilucu Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Iğdır’a varıyoruz. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
Iğdır-Dilucu Sınır Kapısı 85 km (Yaklaşık 1 saat )
Sıkça Sorulan Sorular

Vize ve Pasaport Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Nahçıvan’a üzerinde TC Kimlik Numarası bulunan Yeni Kimlik veya Pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki Kimlik Kartları ile (Ehliyet, Kurum Kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Nahçıvan’a geçişleri için Noter’den Onaylı Muvaffakatname almaları gerekmektedir. Çocuklar (Bebekler Dâhil) kimliklerde fotoğraf olması zorunludur.

Ek Hizetler Bedeli Kapsamı Nedir?

Tur Programına Dâhil Olan Tüm Milli Park ve Ören Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Otopark Ücretleri, Tekne Turları, Minibüs Ücretleri ve Turlara Göre Değişen Diğer Ücretler Bu Kapsamdadır. Hangi Kuruma Bağlı Olduğu Fark Etmeksizin (Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Bağlı Müzeler, Belediyelere ve Yerel Yönetimlere Bağlı Müzeler ve Özel Müzeler) Tüm Müze Giriş Ücretleri Misafirlerimize Aittir. Müze Girişlerini Ofiste Ödemek İsteyen Misafirler, Rezervasyon Esnasında “MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ” Seçeneğini Kullanarak, Müze Giriş Ücretlerini Rezervasyon Aşamasında Taksitle ya da Peşin Olarak Ödeyebilirler. Bu Durumda Satın Alınan Turun Müzelerinin Toplam Tutarına Göre Gürel Tur Müzekart Vererek ya da Girişte Bilet Alarak Misafirlerinin Müzelere Girişini Sağlayacaktır. 0-17 Yaş Çocuk, 65 Yaş ve Üstü Yetişkin, Müzekart Sahibi, Sarı Basın Kartı Sahibi, Engelli Kartı Sahibi Misafirlerimiz, Turizm Bakanlığı’na Bağlı Müzelere Ücretsiz Girmektedir. Bu Statüdeki Misafirlerimiz, “MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ” Seçeneğini Tercih Etmemeleri Durumunda, Turizm Bakanlığı’na Bağlı Olmayan Müzelerdeki Giriş Ücretlerini Kendileri Ödeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayan Misafirler (Yabancı Uyruklu Misafirler) “MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ” Seçeneğini Seçmeyip, Turdaki Müze Girişlerini Kendileri Ödeyecektir.

Çocuklardan Ücret Alınır mı?

 Otobüslü Turlarda 0-1 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 2-6 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

İptal & İade politikası nedir?

Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 40 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir. 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)